Jak upínat kovové kroužky na magnet?

Náhodou jsem narazil na váš web týkající se magnetismu. Mám kovové kroužky o vnějším průměru 20 mm a výšce 8 mm, které jsou zkorodované. Rád bych se koroze zbavil obroušením, ale nevím, jakým způsobem je mohu upnout. Napadlo mě upnutí, na magnetický upínač. Ale magnetka, kterou máme u nás ve firmě má velké smyčky a takto malé kroužky na ní upnout nelze. Je nějaká možnost, jak kroužky upnout na magnet

Voráček

Dobrý den pane Voráčku,

Dle popisu u vás ve firmě disponujete elektromagnetem značky ELMAG, který dříve vyráběl Narex potažmo Pilana v Hulíně. Těmito upínači v tuzemsku v minulosti byla osazena nejedna bruska. Tento upínač opravdu není vhodný pro upínání takto malých dílců.

Pro upínání vámi popisovaných dílců Vám doporučuji magnetický upínač s co nejhustším polováním (např. 1,9 mm). Magnetické upínače s takto hustým polováním jsou vhodné pro upínání velmi drobných dílců. Pro lepší fixaci kroužků při broušení doporučuji je založit „pásovinou“ k dorazům upínače. Magnet s hustým polováním pro tuto aplikaci stačí pořídit v permanentním provedení, který je cenově příznivější než elektromagnet. Cena se pohybuje do 20 000 Kč bez DPH v závislosti na rozměru upínače.